Skrášľovanie okolia

Stavba mobiliárov a záhonov

Ak si chcete vo vašom susedstve postaviť bylinkovú špirálu, vyvýšené záhony, knižný domček alebo iný fyzický prvok, mali by ste o vašom zámere informovať Správu mestskej zelene a vašu mestskú časť. Pošlite im žiadosť s popisom vášho projektu a počkajte si na ich odpoveď. Na vyjadrenie majú 30 dní. Ak vám to súri, párkrát im zavolajte a skúste vašu žiadosť urgovať. Po kladnej odpovedi sa môžete pustiť do práce.

Oprava a maľovanie zábradlí

Máte pred svojim blokom zanedbané a hrdzavé zábradlie? Pustite sa do jeho opravy a obnovte s vašimi susedmi jeho pôvodnú krásu. Nemusíte to robiť na vaše vlastné náklady. Informujte o svojom zámere váš bytový podnik alebo mestskú časť – a náklady ktoré budete na jeho obnovu potrebovať vám preplatia.

Pri obnove zábradlia myslite na vhodnú farebnosť. Farby by nemali byť výrazné, skôr by mali komunikovať s farbou vášho bloku a blízkeho okolia. Odporúčame nenápadnejšie pastelové odtiene.

Revitalizácia chodníkov

Ak máte vo svojom okolí zanedbaný nespevnený chodník, ktorý je v zlom stave a vaša mestská časť nemá kapacity na jeho opravu – dajte ho do poriadku sami. Ak na to máte čas a energiu – Správa mestskej zelene vám na to vie poskytnúť štrk a mestská časť potrebné náradie.

Odstraňovanie starých reliktov

Ak máte dvor zaprataný nefunkčnými prašiakmi, starými betónovými podstavcami či inými reliktmi minulej doby – požiadajte o ich odstránenie. Obráťte sa sa na Vašu mestskú časť – vysvetlite im prečo daný objekt už neslúži svojmu účelu – a dohodnite si s nimi termín a spôsob odstránenia.